RaJaEmbedded system with Raspberry and Arduino

Vzdialené pripojenie pomocou WinSCP

Publikované 24.11.2017 v 08:58 v kategórii Raspberry, prečítané: 42x

Vzdialené pripojenie pomocou WinSCP

Čo je WinSCP

WinSCP je SFTP klient a FTP klient s otvoreným zdrojovým kódom (open source) pre systém Windows. Zároveň podporuje aj starší protokol SCP. Jeho hlavnou funkciou je bezpečné prenášanie súborov medzi vaším počítačom a vzdialeným serverom.

Program WinSCP zvláda všetky základné operácie so súbormi, ako jesťahovanie anahrávanie. Taktiež je možné súbory a priečinkypremenovávať,vytvárať nové priečinky,meniť vlastnosti súborov a priečinkov avytvárať symbolické odkazy.

Jedno z dvoch používateľských rozhraní, ktoré si môžete vybrať

, umožňuje pracovať aj s lokálnymi súbormi.

Pomocou programu WinSCP je možné pripojiť sa k serveruSSH (Secure Shell) so službouSFTP (SSH File Transfer Protocol) aleboSCP (Secure Copy Protocol) alebo k serveruFTP (File Transfer Protocol).

SFTP je štandardnou súčasťou riešenia SSH-2. SCP je štandardnou súčasťou riešenia SSH-1. Obidva protokoly sa však dajú prevádzkovať s obidvomi verziami SSH. Program WinSCP podporuje SSH-1, aj SSH-2.

Pre protokol FTP platí, že je podporovaný základný protokol FTP, rovnako ako ajFTP cez TLS/SSL. Nie sú podporované prenosy súborov s využitím kompresie (Zlib).

K dispozícii sú dve používateľské rozhrania, s rozsiahlymi možnosťami konfigurácie.

Prvú možnosť výberu vhodného používateľského rozhrania budete mať v priebehuinštalácie. Svoju voľbu môžete zmeniť aj neskôr, vnastaveniach programu.

Ak používate program WinSCP prvý raz, bude vám pravdepodobne viac vyhovovať rozhranie založené a podobajúce saPrieskumníkovi v systéme Windows. Ak ale poznáte či využívate koncept správcov súborov, ako je napríklad Norton Commander (tento spôsob používa mnoho súčasných programov na spravovanie súborov – Total Commander, FAR, Altap Salamander), vyberte si toto rozhranie. RozhranieCommander je primárne zamerané na ovládanie prostredníctvom klávesnice. Dá sa s ním pracovať úplne bez použitia myši. Ten, kto je na takéto rozhranie zvyknutý, dokáže v ňom pracovať oveľa rýchlejšie.


Pripojenie

K pripojeniu pomocou WinSCP budeme potrebovať poznať rovnaké prihlasovacie údaje ako sme potrebovali k prihláseniu pomocou PuTTY.

 • Prihlasovacie meno a heslo

 • IP adresu Raspberry

 • Raspberry pripojené v rovnakej sietiPo spustení WinSCP sa nám zobrazí základná prihlasovacia obrazovka a to:

 • Hostiteľ znamená IP adresa Raspberry.

 • Meno používateľa je prihlasovacie meno defaultne „pi“

 • Heslo je prihlasovacie heslo „raspberry“.

Po správnom prihlásení sa nám na ľavej strane zobrazí koreňový adresár nášho Raspberry a na ľavej strane adresár nášho PC.

WinSCP podporuje aj prihlasenie sa k viacerým zariadeniam naraz. Stačí iba kliknúť na záložku „Nová relácia“ a prihlásiť sa na danné zariadenie.Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?Rasbperry Arduino Elektronika Lazarus Programovanie FreePascal ObjectPascal Deplhi