RaJaEmbedded system with Raspberry and Arduino

Vzdialené pripojenie pomocou PuTTY

Publikované 24.11.2017 v 07:59 v kategórii Raspberry, prečítané: 37x

Vzdialené pripojenie pomocou PuTTY

Predpokladajme, že máme nahratý nový OS na karte a Raspberry pripojené k napätiu.

Máme teda defaultné nastavenia raspbianu a to:

 • dynamické prideľovanie IP adries DHCP serverom

 • prihlasovacie meno: pi

 • prihlasovacie heslo: raspberry

 • vytvorený iba jeden prihlasovací účet a to je „pi“

 • povolené SSH


Na pripojenie pomocou SSH je potrebné vedieť prihlasovacie údaje (meno, heslo) a IP adresu zariadenia. Keďže meno heslo je defaultné ostáva iba zistiť IP adresu nášho Raspberry.

Dynamické prideľovanie Ip adries DHCP serverom znamená, že IP adresu Raspberry pridelí router, do ktorého je zariadenie pripojené. Je jasné, že Raspberry a náš PC musia byť pripojené k rovnakému routru (v rovnakej sieti).IP adresu pridelenú routrom zistíme jednoducho v nastaveniach routra v tzv. Client Liste, zozname pripojených klientov. Kde bude zobrazená pridelená IP adresa, MAC adresa a názov zariadenia.


V prípade, že nepoznáme prihlasovacie údaje k routru, alebo nieje možné sa k nemu s iných dôvodov prihlásiť existuje jednoduchý free softvare pre zistenie všetkých zariadení v sieti.

Program sa volá Advanced IP Scanner.

Jeho používanie je jednoduché stačí navoliť rozsah IP adries ktoré má skenovať a jednoducho spustiť SCAN. Po kompletnom scane siete vypíše zoznam pripojených zariadení. Mezi zariadeniami by ste si mali nájsť aj Vaše Raspberry, a jeho pridelenú IP adresu.

V príklade na obrázku má naše Raspberry IP adresu 192.168.1.46.Teraz poznáme všetky potrebné infomácie na pripojenie k Raspberry.


Po spustení PUTTY sa zobrazí základné okno PuTTy Configuration.

Pripojenie k Raspberry je veľmi jednoduché, stačí do poľa HostName napísať názov nášho Raspberry (v príprade, že je nainštalovaná Samba) alebo IP adresu a stlačiť „Open“.

Pri prvom pripojení k novej IP adresy sa nám zorabí varovné hlásenie, ktoré stačí potvrdiť.


Ak sa PuTTY pripojí k Raspberry zobrazí sa nám príkazový riadok s výzvou o zadanie prihlasovacieho mena.Defaultné prihlasovacie meno je „pi“ a potvrdíme enterom.Po zadaní prihlasovacieho mena zadáme heslo. Defaultné heslo je „raspberry“

Po správnom prihlásení sa nám zobrazí konzola.
Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?Rasbperry Arduino Elektronika Lazarus Programovanie FreePascal ObjectPascal Deplhi