RaJaEmbedded system with Raspberry and Arduino

Lazarus

Publikované 08.07.2017 v 14:53 v kategórii Lazarus, prečítané: 35x

Čo je lazarus....

Lazarus je Open Source multipratformový vizuálny vývojový nástroj pre prekladač FreePascal (Object Pascal). Lazarus je jednoduché a stabilné programovacie prostredie pre vytváranie samostatne bežiacich grafických a konzolových aplikácií.

Programátorske prostredie (IDE – integrated development environment) je softvérový balík, ktorý umožňuje programátorovi navrhovať, písať, upravovať vyvíjať, kompilovať, testovať a ladiť jeho programi.

Moderné programovacie prostredia rovnako ako aj Lazarus sú založené na vizuálnom princípe. Vizuálne komponenty umožňujú poskladať vzhľad, funkciu oveľa jednoduhšie a rýchlejšie. Potom Je potrebné doprogramovať správanie sa týchto (vizuálnych) a ostatných komponentov a celého programu.

Lazarus sa vyznačuje svojou multiplatfomou. Znamená to, že je možné vytvárať programy pre rôzne operačné systémy. Napríklad pre Windows, Linux, OS, Android a pod. Takisto Lazarus IDE je spustiteľný na rôznych OS.


Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?Rasbperry Arduino Elektronika Lazarus Programovanie FreePascal ObjectPascal Deplhi